موسسه سخنوران ، بنیانگذار آموزش سخنرانی و ارتباط کلامی امروز یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
رادیو  سخنوران
شبکه سخنوران
پیوند ها
آموزش فن بیان و سخنوری و تکنیک‌های ارتباطی-بخش هشتم

 سکوت فعالانه

عموم افراد در گفتگو سعی در حرف زدن و سخن گفتن دارند و به طور کلی احساس خوبی نسبت به سکوت ندارند. حتی وقتی بسیاری از افراد حرفی نمی‌زنند، به ظاهر ساکت‌اند و در حقیقت در درون خود مشغول حرف زدن با خود هستند و به دنبال آماده نمودن سخنان خود می‌باشند تا به محض آنکه طرف رابطه خاموش شد آنها به سخن برآمده و آنچه در ذهن پرداخته‌اند را ارائه کنند و اصلاً به سخنان طرف مقابل گوش نداده‌اند.

داشتن احساس ناخوشایند نسبت به پدیده‌ی سکوت عملاً برآمده از این منظر است که اگر آدمی سکوت کند به منزله‌ی حذف وی از رابطه است. البته باید گفت که اگر فردی در هنگام گوش دادن هیچ‌گونه حرکتی و یا رفتاری از خود نشان نداده و حتی ظاهر و چشمان او حاکی از هیچ واکنشی در این زمینه نباشد قطعاً از ارتباط خارج شده و به رابطه لطمه وارد خواهد شد. ولی اگر سکوت فعالانه باشد در بسیاری از مواقع از هر سخنی و یا حتی از هر فریادی رساتر خواهد بود.

بسیاری از خردمندان عرصه‌ی ارتباط در بسیاری از مواقع بی‌آنکه حتی جمله‌ای و یا کلمه‌ای بگویند صرفاً با انجام سکوت فعالانه عنان فضای جلسه‌ی ارتباطی را به دست گرفته و کاملاً محاط و مسلط بر ارتباط فضا را کنترل می‌نمایند.

برای رسیدن به این منظور باید به طور آگاهانه بر اساس شنیدار مؤثر و بر پایه‌ی الزامی در هنگام سکوت آن را همراه نمود با رفتارهای زبان تنی (زبان بدن) و همچنین همراه با تک جملات و یا تک کلمات مثبت و منفی در جهت همراهی با طرف رابطه تا ارتباط به شکل سازنده و سالم مسیر خود را به درستی طی نماید.

باید در هنگام سکوت با انجام حرکات سر و صورت در جهت تأیید و رد سخنان طرف رابطه برآمده و یا با گفتن تک کلمات و جملات نیز همین کار را انجام نمود تا در عین انجام سکوت به مشارکت در رابطه هم پرداخته شود. 

آموزش تکنیک‌های ارتباطی و فن بیان و سخنرانی-پیشگفتار

آموزش تکنیک‌های ارتباطی و فن بیان و سخنرانی-بخش اول

آموزش تکنیک‌های ارتباطی و فن بیان و سخنرانی-بخش دوم

آموزش فن بیان و سخنرانی و تکنیک‌های ارتباطی-بخش سوم

آموزش فن بیان و سخنرانی و تکنیک‌های ارتباطی-بخش چهارم

آموزش فن بیان و سخنوری و تکنیک‌های ارتباطی-بخش پنجم

آموزش فن بیان و سخنرانیو تکنیک‌های ارتباطی-بخش ششم

دفتر مرکزی: تهران، میدان ونک،خیابان ملاصدرا،خیابان شیراز جنوبی،خیابان برزیل غربی،پلاک 136 - تلفن:88041297

شعبه کرج: میدان شهدا، خیابان شهید مانی، خیابان فروغی، مجتمع فانوس، طبقه دوم، واحد4  - تلفن : 32217738

ایمیل :  info@Sokhanvaran.Org

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه سخنوران می باشد .        طراحی سایت