موسسه سخنوران ، بنیانگذار آموزش سخنرانی و ارتباط کلامی امروز یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
رادیو  سخنوران
شبکه سخنوران
پیوند ها
آموزش تکنیک‌های ارتباطی و فن بیان و سخنرانی-پیش گفتار

آموزش تکنیک‌های ارتباطی و فن بیان و سخنرانی

گفتار موفق

اگر در بحث ارتباط، بپردازیم به ارتباط انسانی، می‌توانیم رابطه‌ی انسانها را به خصوص در روابط بین فردی در دو شاخه‌ی کلی ارتباطات کلامی و غیرکلامی بررسی نماییم.

 ارتباط کلامی، رابطه‌ای است که ابزار کلام جزء لاینفک این رابطه است و برای درک آن می‌بایست با ابزار شنیدن آن را فهم نمود حال آنکه در ارتباط غیر کلامی ابزار کلام به کار نمی‌آید و نسبت به فهم آن دیدن و مشاهده است که کارساز خواهد بود.

اما در دسته‌های مختلف ارتباط کلامی مانند سخنوری، مذاکره، مناظره و... گفتگو یکی از انواع به ظاهر ساده ولی مهم ارتباطات کلامی می‌باشد که نقش مهمی را در روابط انسانی ایفا می‌نماید.

همیشه انسانها از کنار گفتگو ساده گذر می‌نمایند چرا که آنرا پدیده‌ای عادی و حتی گاهی سطحی می‌پندارند و در پـی مهـارت­آموزی در این زمینه بر نمی‌آیند زیرا موضوعات مورد بحث در گفتگو موضوعات ساده‌ای است و اینگونه در نظر می‌نماید که گفتگو هم امر ساده‌ای است و حال که اینگونه نیست. در یک گفتگو می‌توان در مورد هر چیزی حتی ساده‌ترین موضوعات سخن گفت، از وضعیت آب و هوا گرفته تا مشکلات عادی و روزمرّه‌ی زندگی ولی باید به یاد داشت که گفتگو اولین پل ارتباط انسانی است و بدون گذر از مسیر گفتگو به روابط دیگر انسانی نمی‌توان دست یافت. اگر در زندگی فردی نگاهی بیندازیم متوجه می‌شویم که ایجاد ارتباط با هر فردی صرفاً از مسیر گفتگو میسر خواهد بود و بر همین اساس آموزه‌هایی را می‌طلبد که پشتوانه‌ی مهارت افراد در انجام گفتگو باشد.

دفتر مرکزی: تهران، میدان ونک،خیابان ملاصدرا،خیابان شیراز جنوبی،خیابان برزیل غربی،پلاک 136 - تلفن:88041297

شعبه کرج: میدان شهدا، خیابان شهید مانی، خیابان فروغی، مجتمع فانوس، طبقه دوم، واحد4  - تلفن : 32217738

ایمیل :  info@Sokhanvaran.Org

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه سخنوران می باشد .        طراحی سایت