برای همه ما این موضوع پیش آمده است که هنگام مذاکره برای فروش یک کالا می خواهیم تخفیف بدهیم اما نمی دانیم بهترین و مناسب ترین الگوی تخفیف دادن چیست؟ آیا به خاطر دارید که تا امروز با چه الگویی این کار را انجام داده اید؟ در این مقاله به تحلیل و بررسی  الگوهای تخفیف می پردازیم.

   

  سبک و متدهای چیدمان اثاثیه و فاکتورهای محیطی مانند نور، دما و بو، پیام های متفاوتی را منتقل می کنند. در این مقاله ابتدا به بررسی تاثیر شکل میزها، سپس نحوه چیدمان صندلی ها و بعد از آن به بررسی موضوع چیدمان اداری و تاثیر و ارتباط آن با تعاملات حرفه ای و اجتماعی خواهیم پرداخت.

   

  بسیاری از خردمندان عرصه مذاکرات معتقدند مذاکره یعنی امتیاز دادن و امتیاز گرفتن. مهارت چگونگی دریافت و پرداخت امتیاز در مذاکره اهمیت فوق العاده ای دارد. اگر شما امتیازات را به جا و در زمان مناسب خرج نکنید، در مذاکره شکست می خورید.

   

  مذاکره فرایندی است برای کسب منافع به شرط رضایت طرفین. نکته ظریفی که شاید مفهوم مذاکره را از جنگ تفکیک می کند. در جنگ هم شما برای کسب منفعت عمل می کنید البته در این جا دیگر رضایت طرف دیگر محلی از اعراب ندارد. همین نکته ظریف است که کار مذاکرات را دشوار می کند. مذاکره صرفا یادگیری چند تکنیک و تاکتیک ساده نیست که احتمالا هر دو طرف مذاکره می دانند، مذاکره یادگیری مطالبی است که شما دوست ندارید بدانید.

  مذاکره

   

  شما باید چگونگی انجام مذاکرات را هماهنگ کنید. زمان برگزاری، مکان برگزاری و تعداد نفراتی که مذاکرات را انجام می دهند باید بررسی و هماهنگ شود. اگر قرار است یک ملاقات کاری انجام شود، مذاکره کننده های قدرتمند و باهوش، نحوه برگزاری و هماهنگی های جلسه مذاکره را به طرف مقابل دیکته می کنند.

   

   

  اصول و فنون مذاکره به شما آموزش می دهد که چگونه در مذاکره احساس پیروزی کنید. مذاکره کننده های مبتدی فقط به پیروزی خود فکر می کنند و طرف مقابل را با احساس شکست و سرخوردگی تنها می گذارند، حال آنکه مذاکره کننده های حرفه ای به طرف مقابل هم می اندیشند و اجازه می دهند آن ها هم در مذاکره احساس پیروزی کنند. اصولا اگر قرار باشد فقط یک طرف مذاکره احساس پیروزی کند و طرف دیگر احساس شکست، این مسئله نیاز به آموزش ندارد و اساسا این ارتباط، ارتباط موثر نیست که بخواهیم در مورد آن بحث و بررسی کنیم.

  اصول و فنون مذاکره

   

  مهم نیست که شما می خواهید کالایی را بخرید، درخواست افزایش حقوق داشته باشید و یا برای استخدام، به مصاحبه شغلی رفته باشید، کار شما قبل از شروع مذاکره آغاز می شود. در این مقاله دو راهکار مهم برای افزایش قدرت مذاکراتی شما را که قبل از شروع مذاکره باید انجام بدهید، بررسی می کنیم:

  ما در پست قبلی تیم سخنوران، درباره‎ی مراحلی که در یک مذاکره یا سخنرانی وجود دارد، توضیحاتی را ارائه کردیم. همچنین گفتیم، هر سخنوری که قصد دارد به سخنرانی یا اجراء در مقابل جمعی بپردازد، باید این سه مرحله را مدنظر خویش قرار دهد:

  • اولاً: بداند که چه چیزی باید بگوید؟ نام این مرحله را "انشاء یا سخن‎آفرینی" گذاشتیم؛  
  • دوماً: بداند که به چه ترتیبی سخن خود را پیش ببرد؟ این مرحله‎ را "تنظیم و پیوند مباحث" نامیدیم؛
  • سوماً: بداند که چگونه و با چه لحنی سخن بگوید؟ این مرحله‎ نیز "تعبیر یا سخنپردازی" نام گرفت.

  صفحه1 از2

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.