طبق قوانین ارتباطی،در هر تعاملی،از مصاحبه ها و کنفرانس های شغلی تا مهمانی ها و قرار ملاقات های شخصی؛ 58 درصد موفقیت افراد به زبان بدن بستگی دارد و در این بین نکاتی وجود دارد که باعث ضرر به فرد می شود.

  تفاوتی را که می توان برای زبان کلام و زبان بدن قائل گشت،آن است که افراد در هنگام ابراز احساسات متفاوت و یا بروز هیجان به وسیله ی زبان بدن درونیات را آشکار می کنند،زیرا غیر ارادی ست و اغلب توانایی کنترل خود را ندارند.

  اگر شخصی در حد کفایت از زبان بدن دانایی داشته باشد؛می تواند چندین گام از دیگران جلوتر باشد و با رعایت روش های مختلف  بر روی طرف مقابل خود تاثیر بگذارد، زیرا تاثیرات ویژه وانکار ناپذیری بر روی دیگران دارد، مهارت در زبان بدن و کلام، هردو با یکدیگر راه نفوذ فرد را به قلب دیگران و تاثیر بر روی ان ها را می گشاید

  در فضای ارتباطات انسانی از زمانی  که ارتباط به عنوان یک دانش مستقل مورد بررسی و تدوین قرار گرفت مقوله‌ی ارتباطات غیر کلامی نیز محور مباحث ارتباطی شد و به عنوان نوعی رابطه همراه با ارتباط کلامی که اساس رابطه‌ی انسانها می‌باشد، مورد توجه قرار گرفت.

  در عصری که ما در آن زندگی می نماییم،عصر ارتباطات ،همه چیز بر پایه استفاده درست از ابزارها و تکنیک های کلامی و غیر کلامی معطوف شده است. برای تاثیر گذاری و اقناع مخاطب،گفتن و پردازش کلیه باورها،عقاید و ذهنیات خود حتی بیان احساس و منطق درونیمان ، نیازمند استفاده از فنون و مهارت های کلامی و غیرکلامی میباشیم

  از آن جهت که زبان بدن صاحب مفهوم است،  متخصصان آن را «زبان بی صدا» مینامند. زبان بدن تاکیدی بر کلام است و در ذهن مخاطب  قادر به ایجاد تصویرسازی می‌باشد.

  مالیدن بینی همان حرکت گرفتن جلوی دهان است که ظریف‌تر شده است. در این حالت چند بار آرام زیر بینی را می‌مالند، گاهی حتی بدون آنکه دیگری متوجه شود.

  این حرکت تلاشی است برای اینکه بدگویی را نشنویم. به این ترتیب که دست روی گوش و یا در اطراف آن قرار می‌گیرد تا چیزی شنیده نشود. این حرکتِ پالایش شده در بزرگسالان همان حرکت کامل کودک است، زمانی که نمی‌خواهد سرزنش پدر و مادر را بشنود.

  حرکات دست ریشه در گذشته‌ای دور دارد. زمانی که دو انسان غارنشین به یکدیگر می‌رسیدند؛ دستان خود را بالا می‌بردند و کف دستشان را نشان می‌دادند تا بگویند هیچ اسلحه‌ای در دست ندارند. این حرکت در طول قرن‌ها تغییر کرد و از آن حرکاتی مثل بالا بردن دست و در هنگام سوگند خوردن، گذاشتن دست روی قلب و حرکت‌های دیگر پدید آمد.

  صفحه1 از2

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.