"شفافیت، انفصال، تعادل "سه ویژگی که به گفته ی "کاری کوپفر"نویسنده ی کتاب "مذاکره ی اصیل"به جهت موفقیت در معاملات کاری،مسکن و یا خودرو اهمیت کلیدی دارند. اما در میان مذاکره کنندکان افرادی هستند که مبتلا به 6 مورد می باشند و این امر آن ها را به جهت شکست کاری یاری می رساند.

  پیشینه ی بازاریابی چریکی به سال 1984 برمیگردد که برای نخستین بار جی کنراد لوینسون این روش را با الهام از چریک ها و نحوه ی مبارزات آنها معرفی کرد.

  قبل از هرگونه عملکردی به جهت اجرای بازاریابی چریکی،می بایست در ارتباط با محصولات و خدمات، مخاطبان، رقابت، حوزه ی بازاریابی، اقتصاد، وقایع کنونی و . . .  به خوبی آگاه بود، چرا که خلاقیت از معلومات سرچشمه می گیرد و چریک ها پیام خلاق خود را از واقعیت ها ی زمانی اقتباس می کنند.

  یکی از تاکتیک های مهم متقاعد کردن مشتریان آگاه امروزی که حق انتخاب آنان به علت گسترش رقابت، پیوسته رو به افزایش است. ترویج، خود از پنج ابزار تبلیغات،پیشبرد فروش،روابط عمومی،فروش شخصی و بازاریابی مشتقیم تشکیل می شود.

  در بازار داد و ستد ، ارزش برای مصرف کننده به معنای تفاوت میان ارزش حاصل از داشتن و به مصرف رسانیدن یک محصول و هزینه هایی ست که لازم می باشد برای مصرف خود بپردازد.

  دیگر سالهاست زمان آن گذشته که در دفتر کار خود بنشینید تا مشتری به سراغ شما بیاید. در بازار پر رقابت امروز که حتی نانوایی ها که روزگاری مجبور بودید در صف‌های طولانی آنها نوبت بگیرید هم به فکرراه‌هایی برای جذب مشتری هستند، چاره‌ای نیست جز مجهز شدن به توانمندی‌های بازاریابی و فروش.

  مهندسی فروش را به عنوان دانشی نوظهور، می‌توان حاصل پیشرفت و گسترش تکنولوژیک دانش جوامع بشری‌، تنوع و تعدد محصولات، مشابهت‌هـای فنی و تکنیکی کالاها و رقابت نزدیک شرکتهای مختلف در دهه‌های اخیر دانست .

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.