زبان بدن،گزینه ای است که ذهن دیگران را افشا میکند.تمامی انسان ها در صدد آن هستند که فکر دیگران را در موقعیت های مختلف بخوانند،این امر تنها با خوانش زبان بدن افراد میسر می گردد.

  با ورود بشر به عصر دانش و نوآوری ، حضور فعال زنان در جوامع و سازمانها به یک ضرورت تبدیل شده است . از این رو معتقدیم بدون ارتقاء توانمندی و باز تعریف نقش زنان در جامعه ، هیچ تحول توسعه آفرینی چهره نخواهد بست ...

  اگر فهرست ثروتمند ترین افراد جهان را مرور کنید حتما دو نام را در آنها خواهید یافت: بیل گیتس (موسس مایکروسافت) و وارن بافت (مشهورترین و موفق ترین سرمایه گذار جهان).
  فرض کنید در شرایطی قرار دارید که تنها می توانید یک سوال از آنها بپرسید ، در این صورت مهمترین سوالی که به خاطرتان می رسد چه خواهد بود ؟ به احتمال زیاد یکی از سوالاتی که از آنها خواهید پرسید این است که :"رمز موفقیت شما چیست ؟ شما چه توانمندی ویژه (مهارت) دارید؟" در این صورت به شما مژده می دهم که : خوشبختانه آنها به این سوال پاسخ داده اند.

  یونگ در شخصیت انسان وجود دو نوع نگرش را تشخیص داده است ، یکی برون گرایی و دیگری درون گرایی .نگرش برون گدایانه ، انسان را به سوی دنیای عینی بیرون سوق می دهد ، در حالی که نگرش دروت گرایانه ،او را متوجه دنیای درون خود می نماید .این دو نگرش ،معمولا در هر شخص وجود دارد ،ولی به طور معمول یکی غالب و آگاه ودیگری مغلوب و ناخودآگاه است .

  ارتباطات غیر شفاهی فرایند معنا را به صورت پیامهای بدون واژه از طریق ژست-زبان بدن یا استقرار-چهره و تماس چشمی-ارتباط جسم مانند :مدل مو-معماری-نماد ها و سمبل ها وهمچنین از طریق مجموع موارد فوق توصیف میکنند.

  بحث رابطه زبان و تفکر، بحثی است که به روانشناسی زبان ارتباط دارد و پرسش‌های در این رابطه: آیا زبان تنها شرط وجود فعالیت‌های عالی ذهن، مانند تفکر، تخیل، تجربه، تعمیم، استدلال، قضاوت و... است؟ آیا اگر ما زبان نمی‌آموختیم از این فعالیت‌های عالی ذهن بی‌بهره می‌بودیم؟

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.