به الگویی حقیقی در دنیای سخنرانی تبدیل شوید

  ما همه روزه، پیام‎هایی با موضوع مثبت‎اندیشی و ترویج صفات مثبت در خود دریافت می‎کنیم. این پیام‎ها اغلب به ما گوشزد می‎کنند که برای موفقیت در امور و فعالیت‎های روزمره، باید با باورهای غلط یا ایده‎های منفی خود مبارزه کنیم.

  سخنرانی کردن، یکی از مشاغلی است که برای موفقیت در جذب شنونده، بیش از هر فعالیت دیگری، نیازمند ترویج و گسترش باورهای مثبت و هوشیاری شخصیتی است. پست امروز تیم سخنوران، درباره‎ی همین موضوع نگارش شده است.


  نقش یک سخنران در جامعه به مثابه‎ی فردی تأثیرگذار است که اغلب افراد او را به عنوان الگو و آموزگار خود در مسیر زندگی می‎بینند. برای تبدیل شدن به یک الگوی حقیقی و راستین که سخنانش از قدرت جذب برخوردار است، باید از تمام اموری که شخصیت شما را خدشه‎دار می‎کند پرهیز کنید؛ از غیبت، تهمت، قضاوت نسنجیده در مورد افراد یا حوادث، حسادت، کینه، دروغ، جر و بحث کردن با دیگران و خلاصه رنجاندن دیگران به شدت پرهیز کنید.

  زمانی که به دیگران خوبی و کمک می کنید، تجمعی از نیروهای مثبت به دور خودتان فراهم می‎آورید و این نیروهای مثبت، باعث آرامش و شادی شما می‎شوند. پرورش صفات مثبت، به مرور زمان تأثیر خود را خواهد گذاشت و از دلهره‎ها و اضطرابی که اغلب در حین سخنرانی به‎وجود می‎آید، خواهد کاست.   
  ذهنتان را برای بالا بردن آگاهی حسی پرورش دهید. اغلب، ما به این مسئله توجه چندانی نداشته‎ایم که حواس پنج‎گانه خود را از یکدیگر تفکیک و آن‎ها را به صورت مجزا از یکدیگر حس کنیم. امروز روی بینایی تمرکز کنید، فردا روی چشایی روز بعد روی بویایی و … مثلاً: زمانی که در حال دوش گرفتن در حمام هستید، قطرات آب را روی بدن خود احساس کنید و از این که باعث تمیزی و آرامش شما می‏شود، لذت ببرید.


  موقعی که در حال غذا خوردن هستید فقط روی طعم و مزه غذا تمرکز کنید. وقتی در حال ریختن چای در استکان هستید، به صدای ریزش آن گوش دهید. به این ترتیب، با جدا کردن تجربیات حسی‎تان از یکدیگر، می‎توانید توجه خود به جزئیات را افزایش دهید، ضمن اینکه هوشیاری و تمرکز خود را نیز در همه لحظات زندگی حفظ می‎کنید.
  حفظ تمرکز و هوشیاری دائم در حین اجراء یکی از نکاتی است که هر سخنوری، خواهان دست‎یابی به آن است. با انجام این تمرین می‏توانید با آگاهی و تمرکز بیشتری، سر صحنه‎ی اجراء حاضر شوید.

   

   

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.