استرس و اضطرابِ مربوط به سخنرانی یا هر فعالیت دلهره‎آور دیگری، برآمده از عملکرد قسمتی از مغز با نام "آمیگدال" است. متخصصان معتقدند با بهبود عملکرد مغز و اعصاب می‎توان اضطراب ناشی از سخنرانی و ... را رفع کرد. در ضمن داشتن ذهن و مغز سالم، ریسك فاكتورهای ابتلا به بیماری‌های مغزی و عصبی مانند آلزایمر را كاهش می‌دهد.

  داشتن اجرایی موفق، نیازمند مهارت و تسلط بر موضوع، نحوه‎ی بیان و حرکات بدن است. امّا از میان این سه بخش مهم‎ترین و حیاتی‎ترین مسئله، داشتن تسلط بر موضوع و به‎خاطر سپردن متن است. اگر شما متن خود را به‎خاطر نیاورید، به قول معروف:"تمام رشته‎هایتان پنبه شده" و سریعاً دچار دست‎پاچگی و استرس می‎شوید.

  گفت و گوی ذهنی،درگیری ست که افراد به طور دائم با آن دست و پنجه نرم  می کنند و این درگیری ها اغلب جنبه ی منفی دارد و عموما افراد به اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شده اند و یا اضطرابی که نسبت به آینده دارند، تمام وقت در کلنجار هستند و با این افکار، کور کننده ی روزنه های امید هستند و تلاش فرد را جهت محقق سازی رویاها از میان میبرد اما در مقابل، تفکر مثبت می تواند موجب تقویت اعتماد به نفس فرد شود و راه های رسیدن به موفقیت را هموار می سازد.

  اضطراب و نگرانی یکی از عمده‎ترین مشکلات انسان‌های عصر امروز است؛ زیرا همه ما می‎دانیم دلشوره و دلهره درونی تا چه حد می‎تواند از انرژی‎های شما بکاهد و توانایی شما را در انجام امور سلب کند. برای غلبه بر استرس کافی است روش‎هایی که امروز به شما می‎آموزیم را در دستور کار خود قرار دهید تا نه تنها در فضای سخنرانی بلکه در هر محیط دیگری بدون کمترین دلشوره‎ای باشید.

  هيچ يك از افراد که چنين مشكلاتي دارند نبايد تمركز خود را به رفع اين مشكلات بگمارند. در حقيقت اگر توانايي لازم در اين زمينه كسب گردد و تمرين و مهارت آموزي شكل درستي به خود گيرد اين مشكلات نيز پذيرنده و قابل رفع و حل خواهند شد.

  صفحه1 از2

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.