Thumbnail در پست پیشین تیم سخنوران بخشی از زندگی نامه‎ی ویکتور هوگو نابغه‎ی قرن نوزدهم را شرح کردیم. پست امروز دنباله‎ی مطلب قبلی است:همان‎طور که گفتیم نبوغ سخنوری ویکتور هوگو در طی فعالیت‎های سیاسی‎اش بروز و ظهور یافت. او در سال ۱۸۴۵ از طرف شاه به مجلس اعیان دعوت شد و یک پست سیاسی در حکومت وابسته به قانون اساسی شاه لوئی فیلیپه، قبول کرد. انتخاب وی اعتراضات چندی را برانگیخت که منجر به گوشه‎گیری او شد و هوگو در انزوای خود، شاهکار انسان‌دوستانه‎ی خود، یعنی "بینوایان" را به رشته‎ی تحریر درآورد.
  Thumbnail سرزنده بودن، اشتیاق و سرحالی، نخستین قابلیت‎هایی است که یک سخنران موفق باید در خود بپروراند. دیل کارنگی سخنران مشهور آمریکایی معتقد است با مطالعه‎ی نکات زیر می‏توان این سه ویژگی را همواره در خود حفظ کرد:
  Thumbnail برای موفقیت در فن بیان و چیرگی در سخنرانی، نیازمند ایجاد برخی تغییرات حیاتی در دیدگاه‎های خود هستیم. همانطور که جرج برناردشاو، نمایشنامه‏ نویس مشهور انگلیسی در این باره می‎گوید: «قرار نیست خودتان را کشف کنید، بلکه قرار است خودتان را بسازید.»
  Thumbnail برای بسیاری از علاقه‎مندان به مهارت سخنرانی، بررسی زندگی‎نامه‎ی مشاهیر و بزرگان عرصه‎ی سخنوری، جذاب و جالب توجه است؛ جالب توجه از این نظر که مطالعه‎ی زندگی این قبیل افراد، آگاهی علاقه‏مندان نسبت به اصول و چهارچوب‎های این فن شگفت‎انگیز را بیشتر و بیشتر می‎کند. پست امروز تیم سخنوران، درباره‎ی ویکتور هوگو سخنران و نویسنده‎ی شهیر فرانسوی است؛ با ما همراه باشید.
  Thumbnail یک ارتباط موفق میان سخنور و مخاطب، زمانی شکل می‎گیرد که گوینده بتواند کاری کند که شنوندگان، خود را بخشی از سخنرانی او بدانند و با آن احساس نزدیکی کنند. یعنی موضوع شما آنچنان مبنا و منشاء فراگیری داشته باشد که مخاطب بتواند با رخدادها یا عواطف و احساساتی که شما تجربه کرده‎اید؛ کاملاً همذات‎پنداری کند و در تمامی مراحل سخنرانی حقایق و تجربیات فردی شما را با خود یکی فرض کند. امّا این ارتباط موفقیت‎آمیز چگونه امکان‎پذیر است؟
  Thumbnail آیا تا به‎حال به این موضوع اندیشیده‎اید که برای برقراری ارتباط با دنیا، تنها چهار راه وجود دارد که ما بر اساس همین چهار روش طبقه‎بندی و ارزش‎یابی می شویم!!! کاری که می‎کنیم، جوری که به دنیا نگاه می‎کنیم، آنچه می‎گوییم، آنگونه که آن را می‎گوییم.
  Thumbnail هر جا و هر زمانی که حسابش را بکنید، به دست آوردن بازخوردهای مثبت از جانب مخاطب، هدف دلخواه یک سخنران است. دیل کارنگی سخنران مشهور آمریکایی، می‎گوید: «هر نطقی، بدون در نظر گرفتن این که سخنران بدین نکته واقف است یا نه، یکی از این اهداف را به دنبال دارد:
  Thumbnail مهم‎ترین قانون برای سخنرانی سریع و مؤثر این است که توجه مخاطبان را جلب نموده و آنها را وادار به تفکر کنیم. حال می‎پرسید چگونه؟ با خواندن نکات زیر پاسخ خود را خواهید یافت:

  دوره های اموزشی سخنوران

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.