موسسه سخنوران ، بنیانگذار آموزش سخنرانی و ارتباط کلامی امروز دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
رادیو  سخنوران
شبکه سخنوران
پیوند ها
8 راهکارغلبه برترس از صحبت کردن درجمع

راهکارهای غلبه بر ترس از صحبت کردن در میان جمع

1-بیان عقاید

در ترس از صحبت کردن در جمع،تنها عاملی که می تواند کار آمد باشد آن است که توانایی خود را در بیان عقاید خود در جمع و جلسات ارتقا می دهند، به نحوی که خود را موثر و مفید نشان می دهند.این که جمع چه میزان بزرگ باشد،اصلا اهمیت ندارد.

2-عدم سرزنش

لزومی ندارد خود را بابت اموری که از عهده ی آن خارج هستید و یا موجب ترس و وحشت شما می شود،سرزنش کنید.به زمان هایی بیندیشید که در جمع های دوستان صمیمی خود لطیفه و یا داستان تعریف میکنید.این نوع هم به گونه ای صحبت در جمع است

3-تمرین مهارت

تمرین جهت از بین بردن ترس مفید و موثر است و شما را یاری می دهد تا راحت تر با مشکل خود کنار بیایید.برخی افراد برای افزایش اعتماد به نفس و بالا بردن مهارت های خود برای سخنوری، در کلاس های سخنوری و یا نمایش حضور میکنند.

4-خود باوری

زمانی می توانید از ترس خلاص شوید که بیاموزید خود را همانگونه که هستید ،بپذیرید،اگر هنگام صحبت در مقابل مردم،سعی کنید که خودتان باشید،کمال گرایی را رها کنید و از فکر اینکه به بهترین شکل ممکن ظاهر شوید، صرف نظر کنید و افکار و احساسات واقعی خود را در برابر دیگران به نمایش بگذارید.آن گاه می توانید سخنران خوبی باشید.

5- تنفس

تنفس دیافراگمی می تواند از میزان ترس و اضطراب شما کم کند و علاوه بر این به سخنان شما آهنگی آرام ببخشد و شما را کمتر هیجان زده و مضطرب نشان دهد.

6-ایجاد تکیه گاه

به بدن خود تکیه کنید .این بدان معناست که هنگام سخن گفتن از وضعیت بدن خود آگاه باشید و آن را آرام نگه دارید.هنگام حرف زدن فقط از سر و دست های خود کمک نگیرید.حرکات بدن شما می تواند در تاثیر کلمات بر ذهن دیگران موثر باشد.

7-ترس از اضطراب

به خودتان اجازه دهید که بابت قرارا گرفتن در برابر جمع مضطرب باشید و از خود انتظار نداشته باشید،این تجربه را بدون اضطراب و ترس به پایان برسانید.

8- صداقت

آن قدر صادق باشید که مخاطبان شما آن را حس کنند.حتی اگر اضطراب شما نیز مشخص شد،نترسید؛از آن به نفع خود بهره برداری کنید.زمانی که مردم متوجه شوند با آن ها رو راست هستید، صداقت در روراستی تان آن ها را به سوی خود جذب می کند.

در هر امری لازم است که با عده دیگری از مردم در ارتباط باشیم.افرادی که باید ما را لایق،توانا  و قابل اعتماد تشخیص دهند.این ارتباط تنها زمانی شکل میگیرد که بتوان به راحتی و در آرامش صحبت کنید، چه با یک فرد و چه در برابر تعداد زیادی از مردم.

برای بسیاری از مردم صحبت کردن در جمع،دشوارترین کاری ست که ممکن است تصورش را بکنند،اما واقعیت آن است که با صحبت کردن در جمع، میتوانید پیامی را که مایلید دیگران آن را دریافت کنند،در یک جلسه به تعداد زیادی از افراد برسانید.این کار اعتبار و تاثیر شما را بالا خواهد برد و موقعیت ها و چشم اندازهای جدید پیش روی شما قرار خواهد داد.

با آموختن نحوه صحبت در جمع،نفوذ و تاثیرتان را بر دیگران بسیار خواهد شد و علاوه بر این، به اعتماد به نفس بیشتری نیز دست خواهید یافت، بی شک بدون داشتن توانایی سخنوری ،ایجاد ارتباطات جدید برای پیشرفت کاری،تقریبا غیر ممکن است.

 

دفتر مرکزی: تهران، میدان ونک،خیابان ملاصدرا،خیابان شیراز جنوبی،خیابان برزیل غربی،پلاک 136 - تلفن:88041297

شعبه کرج: میدان شهدا، خیابان شهید مانی، خیابان فروغی، مجتمع فانوس، طبقه دوم، واحد4  - تلفن : 32217738

ایمیل :  info@Sokhanvaran.Org

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه سخنوران می باشد .        طراحی سایت