موسسه سخنوران ، بنیانگذار آموزش سخنرانی و ارتباط کلامی امروز دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
رادیو  سخنوران
شبکه سخنوران
پیوند ها
5 ویژگی مدرس فنون مذاکره

5 ویژگی مدرس مذاکرات

"در دنیای امروز شخصی برای رضای خدا موش نمی گیرد"

در عصر ارتباطات  و تکنولوژی ، امروزه میان هرچیز و هرکس دنیای منفعت موج میزند و حلقه ی زنجیر ارتباطات"مذاکرات" است.

توانایی برقراری ارتباطات موثر برای دستیابی موفقیت  در جنبه های گوناگون زندگی امری حائز اهمیت است.در حالی که مهارت های ارتباطی به عنوان داشتن جرات برای بیان آنچه به آن فکر میکنید جلوه گه تفکر است.

بیان و یا مذاکرات در 2 جایگاه  اهمیت دارد.جایگاه اول؛مبتنی ست بر میان 2 طرف رابطه؛شکل گیری ارتباطات انسانی(خانوادگی،دوستانه،و . . .)در هر نوع رابط انسانی نیازمند فضای مذاکره ای هستیم که یا هر دو می بایست نفعی در آن برده ئو یا آنکه دیگر ارتباطی وجود مداشته باشد.

4 قالب ارتباطی :بازنده- برنده/برنده- بازنده/بازنده-بازنده/برنده-برنده،قالب برنده-برنده،ایده آل ترین قالب مذاکرات است و اما جایگاه دوم مذاکرات در زمینه ای شغلی و حرفه ای می باشد،که مجهز به فنونی ست تا صاحب توانایی هایی شویم برای رسیدن به مانع بیشتر جهت کمک به در آمد زایی و نفع حرفه ای.

مذاکرات به شکل خاص در دنیای امروز اجتناب ناپذیر است و هرکس متناسب با حرفه ی خویش مداوم در معرض مذاکره قار میگ یرد.

مذاکرات عنصر اصلی درآمد زایی و ایجاد بهبود روابط انسانی ست ،اما فنون و ریز ساختارهای ااین امر مهم بر همگان واقف نیست،همانطور که میان روابط احساسی بیشترین ضربه از "زبان" وارد می شود و درآمدهای کلان مالی به علت عدم ایجاد مذاکره ی صحیح منعقد نمی شود.بنابراین این امر نیازمند آموزش است،اما آنکه یک مدرس مذاکرات چه ویژگی هایی را میی بایست درون دانشپذیران خود تقویت نماید نیازمند دسته بندی طبقاتی می باشد.

1-به وجود آوردن اولویت های ارتباطی

جهت بنا کردن مذاکرات منجر به پیروزی می بایست برای شناخت دیگران بدل شویم به پیشگویان ارتباطی،اگر یک رابطه به نتیجه ی مشخص نرسید،بدان که تو نمیدانستی از رابطه چه میخواهی

2-امتیاز

در مذاکرات بنا نیست فقط  یک مصرف کننده باشید وصرفا هوش آن را داشته باشید تا از جانب مخاطب خود امتیاز دریافت کنید،توفیق این روند قطعا موقت خواهد بود،زیرا این امیتاز دهی تا بدانجا میسر خواهد بود که شما نیز در برابر خدمات ارائه شده،خدماتی ارائه دهید

3-رقابت

برتری،عاملی که موجب تخصص می شود و منظور در این قسم مجهز بودن به فنون ارتباطی ست و اصلی ترین بحث آن "مدیریت منابع انسانی"قلمداد می شود.شناخت تمامی این روش ها اوضاع را به نفع شما تمام خواهد کرد.

4-زیاده خواهی

انسان جهت توفیق در هر امری می بایست کمال گرایی تمامی عرصه ی قدرت اجتماعی باشد اما می بایست با قرار دادن یک چهارچوب که از منطق فراتر نرود نجات بخشی توفیق همیشگی باشد.

5- هدف

انسان برای پیگیری هر امر،نیازمند انگیزه می باشد،در مهارت ارتباطی مذاکره ،انگیزه هدف تلقی می شود، هدفی که اگر به درستی هدایت شود،می تواند شعار مذاکراتی را تحقق بخشد:

"هدف در یک رابطه ی انسانی می تواند بدون انتها باشد."

دفتر مرکزی: تهران، میدان ونک،خیابان ملاصدرا،خیابان شیراز جنوبی،خیابان برزیل غربی،پلاک 136 - تلفن:88041297

شعبه کرج: میدان شهدا، خیابان شهید مانی، خیابان فروغی، مجتمع فانوس، طبقه دوم، واحد4  - تلفن : 32217738

ایمیل :  info@Sokhanvaran.Org

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه سخنوران می باشد .        طراحی سایت