موسسه سخنوران ، بنیانگذار آموزش سخنرانی و ارتباط کلامی امروز دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
رادیو  سخنوران
شبکه سخنوران
پیوند ها
ویژگی های مدرس فروش و بازاریابی

ویژگی های مدرس فروش و بازاریابی

آنچه سنجیده می شود،انجام پذیر است.(تام تیرز)

حال  و هوای امروز تجارت نشان از جهانی شدن آن دارد.فرایندی که منجر به حضور و رقابت تنگاتنگ ظرفیت های مختلف تجاری شده است.آنچه،به یقین می توان گفت آن است ک چنانچه کشوری به هر علت نتواند به این موج شتابان فراگیر دست یابد بخش اعظمی از یک سرمایه را از دست خواهد داد و در این خرید و فروش جهانی،یک فروشنده می بایست تصمیم بگیرد که در ارتباط با این تغییر کجا قرار می گیرد.بازار پر رقابت امروزی،کمپانی ها را بر آن داشته تا با موضوع فروش به طور جدی برخورد کنند و فقط از فروشندگان حرفه ای و خبره برای فروش کالاهای خود استفاده نمایند.

فروش یکی از عوامل زیر مجموعه بازاریابی است، به عبارتی فروش انتهایی ترین عملیات بازار یابی یک معامله است ولی در عین حال شروع یک رابطه بلند مدت با مشتریان است.

فروش،حرفه ایست پیچیده و قابل تامل ، موفقیت در این حرفه در گروی برخورداری از مهارت برقراری ارتباط و تقابل با دیگران می باشد، برخلاف تفکرات رایج، مقوله فروش ، مجبور ساختن مشتری به خرید نیست، بلکه  حلقه ارتباط میان سازمان با مشتری ست به آن گونه که نیاز مشتری را درک نموده و به منظور انتخاب صحیح، مشتری را صادقانه راهنمایی نماید و سرانجام قادر باشد توافق و اعتماد مشتری را برای خرید جلب نماید.

فروش یک ارتباط 2 طرفه ست،فروش نوعی کمک به دیگران است.برای ارتقای کیفیت کار و زندگی آن ها. و در این بین که واسطه فروش تخصص بازار یابیست ،هدف آن درک جذابیت ها و نیاز های بازارهای خاص می باشد.انتخاب بازاری که می تواند نیازهای آن را به بهترین شکل تامین نماید.

در بازار جهانی امروزه، بازار یابی ، تنها معرفی محصول و فروش آن نمی باشد بلکه برآوردن نیازهای مشتری ماموریت شایان این حرفه می باشد.

"بازاریابی و فروش" 2 مقوله  ی مهم و جدا نشدنی در بازار جهانی کسب و کار امروزه یک علم و فن محسوب می شود .در نتیجه این امر نیز نیازمند تعریف،آموزش ،یادگیری، کارورزی،مدیریت و . . . می باشد.در نتیجه فرد مبتدی نیازمند آموزش به شخصی تحت عنوان "مدرس" وابسته است که مدرس بازاریابی و فروش می بایست علم چگونگی را آموزش دهد،او می بایست ویژگی هایی را درون خود پرورش دهد .ویژگی هایی که درون فرد در حال آموزش فن "بازاریابی و فروش" نهادینه کند.

1-قدرت کلام

قدرت کلام،ویژگی ست که مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد، اما این قدرت ، بی احترامی نیست،بلکه ثبات و مصمم بودن یک مبلغ محصول و یا یک سازمان را نشان می دهداعتمادی که فرد بر روی کلام می تواند ایجاد کند.

2-لطافت کلام

لطافت نه به معنای عقب نشینی و یا ناتوانی بلکه به معنای قدرت تاثیر گذاری روانی.این لطافت گرو یک فکر می باشد که "حرف" با صراحت بیان شود و فریبی درون آن جای نگرفته باشد.

3-جسارت

جسارتی برای نفوذ، به آن معنا که در جلوی خط پیشقدم باشید و اولین شخصی باشید که گره افکنی انجام می دهد.

4-تواضع

خضوع کلمه ای است خدایی که شکوه و احترام را تداعی می کند، به کارگیری این کلمه در مورد انسان ، خاص بودن این مخلوق خداوند را آشکار می کند.فروتنی فضیلت است، اما این امر با کمرویی و ترس که موجب پریشانی می شود،متفاوت است.

5-عزت نفس

بدترین نوع تکبر،تکبر به نادانی و ناآگاهی ست.در ابتدا می بایست اطمینان حاصل کرد که مسیر با در نظر گرفتن کمال به درستی پیش رفته است، سپس بر پاشنه ی فعل افتخار و سرافرازی چرخید

6-شوخ طبعی

امری پسندیده که می تواند یک فروشنده را در امر محصول ارتقا دهد اما این را نیز می بایست در نظر گرفت که همین امر اگر دست به گزاف بزند،تباهی را به همراه می آورد.

7-ایجاد بازخورد و رضایت از مشتری

ارتباط مستقیم و چهره به چهره با مشتری از طریق فردی که دارای اطلاعاتی وسیع می باشد می تواند یک طوفان مغزی به راه اندازد، طوفانی که به راحتی بازخورد و رضایت در چهره ی مشتری هویدا می شود و این معیاریست برای حصول اطمینان از اجرای صحیح برنامه.

8-برخورد با مشتری

"سود"از جانب مشتری تامین می گردد،ضروریست با وی نهایت دقت را اعمال کنیم.

طبق نظر"دکتر محمد علی حسینیان" در کتاب "بازاریابی و فروش"این امر به 4 دست تقسیم می گردد

4 نوع برخورد می توانیم با مشتری داشته باشیم

الف»برخورد برنده-برنده:هر دو طرف به سود دست یابند

ب»برخورد برنده-بازنده:فروشنده به هدف خود رسیده اما مشتری دست خالی می ماند

ج»برخورد بازنده-برنده:مشتری به هدف خود رسیده و فروشنده دست خالی می ماند

د»برخورد بازنده-بازنده:در اثر سو تدبیر ،هر دو طرف زیان می کنند

دفتر مرکزی: تهران، میدان ونک،خیابان ملاصدرا،خیابان شیراز جنوبی،خیابان برزیل غربی،پلاک 136 - تلفن:88041297

شعبه کرج: میدان شهدا، خیابان شهید مانی، خیابان فروغی، مجتمع فانوس، طبقه دوم، واحد4  - تلفن : 32217738

ایمیل :  info@Sokhanvaran.Org

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه سخنوران می باشد .        طراحی سایت