موسسه سخنوران ، بنیانگذار آموزش سخنرانی و ارتباط کلامی امروز دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
رادیو  سخنوران
شبکه سخنوران
پیوند ها
هدف بازاریابی حرفه ای

بازاریابی حرفه ای

در بازار داد و ستد ، ارزش برای مصرف کننده به معنای تفاوت میان ارزش حاصل از داشتن و به مصرف رسانیدن یک محصول و هزینه هایی ست که لازم می باشد برای مصرف خود بپردازد.

هدف بازاریاب آن است که جذابیتها و نیازهای بازار را درک و بازاری را انتخاب کند که بتواند نیازهای آن را به بهترین شکل تامین نماید.از سوی دیگر،بازاریاب می تواند محصولات و کالاهایی را ارضا کند که در نتیجه فروش ،صعودی شود و سودی کسب گردد.

 

بازاریابی فرایندی ست که دو فرد در گروه از طریق تولید کالا و خدمت و داد و ستد محصول ،نیازها و خواستهای خود را تامین می کند.خواست،گونه ای از نیاز است که در اثر فرهنگ و شخصیت فردی متاثر از فضای فرهنگی،اقتصادی و حتی سیاسی حاکم بر محیط زندگی افراد شکل می گیرد.

بسیاری از افراد چنین می اندیشند که بازاریابی تنها به معنی فروش و تبلیغ است .اگر بدانیم که فروش و تبلیغ،فقط بخش نمایان بازاریابی ست ،هیچ شگفتی ای وجود ندارد.امروزه بازاریابی به معنای برآوردن نیازهای مشتری می باشد که یک نوع فرایند اجتماعی و مدیریتی ست که به وسیله آن افراد و گروه ها فارغ از مرزبندی های رایج جغرافیایی و نژادی می توانند از راه تولید و مبادله محصولات و ارزش ها با دیگران نیازها و خواسته های خویش را مرتفع نمایند.

بنابراین اگر بخواهیم این فن را در یک خط خلاصه کنیم:

اداره کردن بازارها برای پدید آوردن داد و ستد به منظور ارضای نیازها و خواستهای انسان

بازاریابان برجسته همواره در صدد شناسایی نیازها،خواسته ها و تقاضای مشتریان خود می باشند و پس از آگاهی از چه، کجا و چگونه بودن تقاضای مشتریان می بایست در مورد چرایی علت خواهان بودن اقلام نیز بدانند.

اولین وظیفه بخش بازاریابی توانمند کردن یک تشکیلات برای جذب مشتری ست و دومین وظیفه حفظ مشتریان فعلی و افزایش و فعال نمودن هرچه بیشتر آن هاست و سومین وظیفه حضور در بازار کسب در آمد است.

بدون داشتن معیارهایی برای رد یابی نحوه انجام کار ،بازاریابی و داشتن برنامه های تجاری عملا بیهوده است.تاجران باید بدانند که چه فاکتورهایی در تجارت آن ها موفقیت محسوب می شود و نیز باید بتوانند آن ها را اندازه گیری کرده و تفاوت میان مقادیر اندازه گیری شده ،معیارهای تعیین شده و شاخص ها را بررسی کنند.

ترکیب سه عامل ،آگاهی از وضعیت رقبا، تعیین نتایج مورد انتظار و منابع مورد انیاز برای رسیدن به آن ها و تعیین فاکتورهای موفقیت و معیارهای متناسب با آن اهداف میتواند نقطه شروع موفقی برای بازاریاب در نظر گرفته شود.

اندازه گیری در دنیای تجارت ،یک تاجر و زیر بخش های او می بایست از قوه ی تشخیص فاکتورهایی موجب پیشرفت و برخوردار باشند و بر روی آن ها سرمایه گذاری کنند.با کمک معیارهای دقیق  و منطقی می توان روش کار مناسب را تشخیص داد و برای رسیدن به اهداف برنامه ریزی کرد.به این ترتیب نیرو وتلاش افراد متمرکز می شود و ضریب اشتباهات پایین می آید.اندازه گیری در واقع سبب می شود که بخش بازاریابی مانند چشم و گوش یک شرکت عمل کند.

تمامی افرادی که قصد انتخاب معیارهایی برای سنجش عملکرد بازاریابی را دارند باید به گونه ای پیش روند که سه مفهوم،جذب مشتری،حفظ مشتری،کسب در آمد،اثرات مثبتی را معطوف خود سازند.

دفتر مرکزی: تهران، میدان ونک،خیابان ملاصدرا،خیابان شیراز جنوبی،خیابان برزیل غربی،پلاک 136 - تلفن:88041297

شعبه کرج: میدان شهدا، خیابان شهید مانی، خیابان فروغی، مجتمع فانوس، طبقه دوم، واحد4  - تلفن : 32217738

ایمیل :  info@Sokhanvaran.Org

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه سخنوران می باشد .        طراحی سایت