موسسه سخنوران ، بنیانگذار آموزش سخنرانی و ارتباط کلامی امروز دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
رادیو  سخنوران
شبکه سخنوران
پیوند ها
با استفاده از داروهای گیاهی از استرس اجراء بکاهیم

چگونه با استفاده از داروهای گیاهی از استرس مربوط به روز اجراء بکاهیم

تیم سخنوران با هدف بهبود و اصلاح نگرانی‎ها و اضطراب‎های مرتبط با سخنرانی در تلاش است با ارائه یک سری از مباحث به دوستداران فن بیان و مهارت‎های کلامی یاری رساند تا در این زمینه به موفقیت دلخواه خود دست یازند. در طی پست‎های قبلی درباره برخی تکنیک‎های آرامش‎بخش یا راهکارهای غلبه بر اضطراب از طریق آماده کردن متن متناسب با سخنرانی یا تمرین فن بیان، رفتار درمانی و دارو درمانی برای رفع استرس با شما سخن گفتیم. در این پست قرار است به شما برخی از داروهای گیاهی برای رفع دلشوره را معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

همانطور که در پست‎های قبلی نیز اشاره کردیم بودیم، برخی از داروها مانند: داروهای تیروئید ، اسپری‎های آسم یا قرص‎های رژیمی در تشدید استرس نقش دارند. در مقابل مصرف برخی از جوشانده‏ها و داروهای گیاهی در روز سخنرانی یا شب قبل از آن می‎توانند به حفظ و ایجاد آرامش در شما یاری رسانند.

برخی از این دم‎نوش‎ها عبارتند از:

گل گاوزبانو

سنبل‎الطیب 

اسطوخودوس 

شیرینبیان 

 پنیرباد 

زالزالک 

بادرنجبویه 

بابونه 

صبح روز سخنرانی اگر کمی زودتر از روزهای دیگر از خواب برخاسته‎اید و دچار دل‎آشوب شده‎اید، یکی از دم‎نوش‎های گیاهی که ذکر کردیم هنگام صبحانه به جای چای میل نمائید تا آرامش از دست رفته را بازیابید و درد شکم‎تان را کنترل کنید در ضمن بتوانید در روز اجراء تصمیمات مناسبی بگیرید. 

این تغییربه‌ظاهرناچیزمیزان استرس شماراتاحدزیادی کاهش می‌دهدودرزندگیروزانه‌ تانتغییرات مثبتی ایجادمی‌کند. استفاده از داروهای گیاهی در کنار تمرینات آرامیدگی، ورزش، تغییر رویکرد فکری از منفی به مثبت و ایجاد فضایی آرام و شاد در محیط خانوادگی یا کار، نه فقط در از میان بردن اضطراب روز سخنرانی مؤثر است؛ بلکه می‎تواند سبک زندگی شما را تغییر دهد و با طیب خاطر بیشتری از زندگی لذت ببرید.

 

دفتر مرکزی: تهران، میدان ونک،خیابان ملاصدرا،خیابان شیراز جنوبی،خیابان برزیل غربی،پلاک 136 - تلفن:88041297

شعبه کرج: میدان شهدا، خیابان شهید مانی، خیابان فروغی، مجتمع فانوس، طبقه دوم، واحد4  - تلفن : 32217738

ایمیل :  info@Sokhanvaran.Org

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه سخنوران می باشد .        طراحی سایت