موسسه سخنوران ، بنیانگذار آموزش سخنرانی و ارتباط کلامی امروز دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
رادیو  سخنوران
شبکه سخنوران
پیوند ها
بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی

یکی از تاکتیک های مهم متقاعد کردن مشتریان آگاه امروزی که حق انتخاب آنان به علت گسترش رقابت، پیوسته رو به افزایش است.ترویج، خود از پنج ابزار تبلیغات،پیشبرد فروش،روابط عمومی،فروش شخصی و بازاریابی مشتقیم تشکیل می شود.از طرفی، با توجه به بالا رفتن ارزش وقت و لزوم مدیریت زمان برای نیل به اهداف بنگاه های اقتصادی و همچنین اثر بخشی بیشتر شیوه های ارتباطی دو طرفه(نظیر فروش شخصی و بازاریابی مستقیم) ،یکی از مهم ترین کانال های بازاریابی مستقیم، بازاریابی تلفنی می باشد.

اگر بدون وقت قبلی به محل استقرار مشتری مراجعه کنید، زمان زیادی را در راه صرف می کنید و امکان دارد طرف در محل حاضر نباشد و یا اینکه ممکن است مدتی را در انتظار باشید ولی باز هم شما را نپذیرد. پس بهتر است ملاقات های حضوری حتی الامکان با وقت قبلی باشد.تلفن را دست کم نگیرید.از تلفن استفاده کنید.این وسیله سرعت کار شما را افزایش می دهد و اگر هم مشتری نبود زمان اندکی را از دست داده اید.بدانید که تلفن برای شروع ارتباط بسیار مناسب است.

برای برقراری ارتباط با افراد مهم یکی از بهترین زمان های تماس تلفنی،صبح زود است و یکی آخر وقت که منشی ها رفته اند.منشی ها عواملی هستند که ممکن است ،بعضی از مواقع مانع برقراری تماس شوند.بنابراین برای شخص بازاریاب آموختن تکنیک های بازاریابی تلفنی اهمیت والایی دارد.

- کار با تلفن باید هدفمند باشد

- قبل از گرفتن شماره، خود را کاملا آماده کنید .این آمادگی شامل سر حال بودن، به کار بردن عبارات کلیدی مثبت نظیر اینکه:الان میخواهم یک بازاریابی تلفنی موفق داشته باشم.آراسته بودن، لبخند زدن، فراهم بودن ابزار کار نظیر قلم،اطلاعات مورد نیاز و . . .می شود.معطل گذاشتن مشتری برای پیدا کردن خودکار،آمار و . . .پسندیده نیست.اطمینان داشته باشید تمام ارقام و مدارک به روز است.

-  سحر خیز باش ،تا کامروا شوی.

کار خود را اولین وقت اداری آغاز کنید، کسب و کار از ساعت 8 صبح آغاز میگردد، ضمن آنکه بسیار از مدیران موفق قبل از ساعت 8 صبح د رمحل کارشان حضور دارند.

- یک عدد آیینه روی میزتان قرار دهید تا در هنگام مکالمه به آن نگاه کنید و لبخند بزنید.حالت چهره شما در صدایتان منعکس می شود، به یاد داشته باشید که در بازاریابی تلفنی تنها سلاح شما صداست؛ پس این سلاح را درست به کار گیرید

-برای هریک از مکالمات تلفنی خود از قبل برنامه ریزی کنید.اول تمام مکالمه را در ذهنان تمرین کنید،مجسم سازید که پیشاپیش در این کار موفق شده اید و حالا فقط می خواهید این موفقیت را تکرار کنید

 

 

دفتر مرکزی: تهران، میدان ونک،خیابان ملاصدرا،خیابان شیراز جنوبی،خیابان برزیل غربی،پلاک 136 - تلفن:88041297

شعبه کرج: میدان شهدا، خیابان شهید مانی، خیابان فروغی، مجتمع فانوس، طبقه دوم، واحد4  - تلفن : 32217738

ایمیل :  info@Sokhanvaran.Org

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه سخنوران می باشد .        طراحی سایت